a

Familijne Centrum Medyczne jest prowadzone przez Fundację "Pomoż Im", a cały dochód jest przeznaczony na rzecz Podopiecznych, małych Pacjentów Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej UDSK oraz Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

85 66 22 003

biuro@pomozim.org.pl
ul. Ciołkowskiego 88J
15-545 Białystok

Najnowsze wpisy

Pon - Pt 08:00 - 20:00

Wybrane soboty

663 129 009/ 605 350 680

rejestracja@fcmed.pl

Ciołkowskiego 88J

15-545 Białystok

0 0 items £0.00
  • No products in the cart.

Wybierz:

Terapia osoczem bogatopłytkowym PRP (Platelet Rich Plasma)

Terapia osoczem bogatopłytkowym PRP (Platelet Rich Plasma)

Terapia osoczem bogatopłytkowym PRP (Platelet Rich Plasma) stosowana jest w leczeniu przeciążeń i uszkodzeń narządu ruchu.

Osocze płytkowe otrzymuje się z krwi Pacjenta za pomocą specjalnego zestawu do separacji. Preparat zawiera różnego rodzaju tzw. czynniki wzrostu, które bardzo silnie pobudzają regenerację, stymulują procesy naprawcze tkanek. Koncentrat bogatopłytkowy podaje się miejscowo, tak by zaopatrzyć cały obszar schorzenia. Dzięki wykorzystaniu preparatu uzyskanego z krwi pacjenta minimalizuje się możliwość reakcji alergicznych oraz zakażeń.

Terapię osoczem bogatopłytkowym stosuje się w schorzeniach takich jak: łokieć tenisisty, łokieć golfisty, licznych schorzeniach i kontuzjach stawów – biodrowych, kolanowych, łokciowych, w złamaniach i braku zrostu po złamaniach, zapaleniach więzadła właściwego rzepki, przy kontuzjach i uszkodzeniach ścięgien, mięśni i więzadeł, w zmianach zwyrodnieniowych ścięgna Achillesa, urazach i zmianach przeciążeniowych. A także jako terapia wspomagająca leczenie ubytków chrząstki.

Przeciwskazaniami do terapii PRP są: zespół wątrobowo-nerkowy, przewlekłe choroby wątroby, choroby krwi (np. trombocytopenia), terapia antykoagulantami, terapia immunosupresyjna, sklerodermia, immunologiczne choroby naczyń, alergia na nukleotydy, zakażenia wirusami (HCV, HBS, HIV).

Po podaniu PRP zaleca się kilkudniowy odpoczynek. W ciągu kilku następnych dni Pacjent może odczuwać w okolicy iniekcji dolegliwości bólowe. Można je skutecznie uśmierzyć stosując wybrane leki przeciwbólowe. W ciągu kilku dni pacjent zaczyna odczuwać korzystny efekt leczenia.