a

Familijne Centrum Medyczne jest prowadzone przez Fundację "Pomoż Im", a cały dochód jest przeznaczony na rzecz Podopiecznych, małych Pacjentów Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej UDSK oraz Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

85 66 22 003

biuro@pomozim.org.pl
ul. Ciołkowskiego 88J
15-545 Białystok

Najnowsze wpisy

Pon - Pt 08:00 - 21:00

Wybrane soboty

85 677 70 22 / 663 129 009

rejestracja@fcmed.pl

Ciołkowskiego 88J

15-545 Białystok

0 0 items £0.00
  • No products in the cart.

Wybierz:

Ostroga piętowa – Czym jest, leczenie i rehabilitacja

Ostroga piętowa – Czym jest, leczenie i rehabilitacja

OSTROGA PIĘTOWA NA FIZJOCELOWNIKU
Odczuwasz ból pięty? Nie dasz rady z tego powodu chodzić? Zobacz czym jest ostroga piętowa i w jaki sposób ją wyleczyć.

Kość piętowa jest największą kością stępu. Jest jednym z trzech punktów podporu stopy, pozostałe punkty to głowa pierwszej i piątej kości śródstopia. Prawidłowe obciążanie tych trzech punktów pozwala na właściwe funkcjonowanie stopy i całej kończyny dolnej podczas chodu. Jednym z najczęściej stwierdzanych problemów tej okolicy jest tzw. OSTROGA PIĘTOWA.

Ostroga piętowa to tak naprawdę mniejsza bądź większa narośl kostna, która powstaje na powierzchni kości piętowej. Jej obecność jest zwykle następstwem zmian zwyrodnieniowych w obrębie wyrostka przyśrodkowego guza piętowego wspomnianej kości, co w efekcie prowadzi do wytworzenia stanu zapalnego innej struktury.

Pacjent z bólem okolicy pięty powinien zostać poddany szczegółowemu badaniu narządu ruchu, by ocenić mechanikę kończyn dolnych oraz chodu w celu zaplanowania efektywnej terapii. Jednocześnie należy zastosować diagnostykę różnicową w kierunku wykluczenia innych jednostek chorobowych mogących objawiać się bólem tej okolicy. Mowa tu m.in. o łuszczycy stawowej, RZS (reumatoidalne zapalenie stawów), zespole Reitera, zmianach zapalnych w obrębie ścięgna Achillesa, chorobie Haglunda. Czasami stwierdza się zależność dolegliwości bólowych w okolicy pięty z problemami odcinka LS kręgosłupa i tkanek go otaczających.

Najpospolitszym badaniem obrazowym potwierdzającym obecność ostrogi i wykluczającym, np. złamania guza piętowego jest RTG.

Jeśli lekarz potwierdza u Pacjenta ostrogę piętową warto zdecydować się na fizjoterapię. Z reguły jest ona prowadzona kompleksowo i obejmuje działania z zakresu kinezyterapii oraz fizykoterapii. Stosuje się również specjalne wkładki korygujące ustawienie stopy i odciążające piętę. Kinezyterapia obejmuje naukę specjalistycznych ćwiczeń, pracę powięziową nie tylko na okolicy samej stopy, reedukację chodu.

Fizykoterapia oferuje nam zabiegi:
– jonoforezy,
– ultradźwięków/fonoforezy,
– laseroterapii,
– laseroterapii wysokoenergetycznej,
– fali uderzeniowej, która w obecnym czasie cieszy się największą popularnością także wśród lekarzy ortopedów,
– można też zastosować masaż wodno-wirowy lub magnetoterapię.


UWAGA od 🔟 czerwca 🔶 PROMOCJA 🔶 na specjalistyczne zabiegi fali uderzeniowej i laseroterapii wysokoenergetycznej w połączeniu z ultradźwiękami.

CENNIK:

USŁUGACena
Zabieg laseroterapii wysokoenergetycznej w połączeniu z ultradźwiękami w cenie jednego zabiegu laserem wysokoenergetycznym! 70 PLN zamiast 85 PLN jedna okolica

Nasi specjaliści: https://fcmed.pl/ortopedia/

Ostroga dolna:

Ostroga górna i dolna: