a

Familijne Centrum Medyczne jest prowadzone przez Fundację "Pomoż Im", a cały dochód jest przeznaczony na rzecz Podopiecznych, małych Pacjentów Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej UDSK oraz Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

85 66 22 003

biuro@pomozim.org.pl
ul. Ciołkowskiego 88J
15-545 Białystok

Najnowsze wpisy

Pon - Pt 08:00 - 20:00

Wybrane soboty

663 129 009/ 605 350 680

rejestracja@fcmed.pl

Ciołkowskiego 88J

15-545 Białystok

0 0 items £0.00
  • No products in the cart.

Wybierz:

Zachowania Maluchów, które mogą niepokoić Rodziców

Zachowania Maluchów, które mogą niepokoić Rodziców

Drogi Rodzicu!
Jeśli Twój maluch bardzo dużo płacze bez wyraźnej przyczyny, ma problem z jedzeniem bądź przesadnie reaguje na różne bodźce – przyjdź do Nas i skonsultuj to z Terapeutą Integracji Sensorycznej.

U niemowląt i dzieci do drugiego roku życia za wcześnie na diagnozę zaburzenia integracji sensorycznej, ale niestety pierwsze symptomy kłopotów z prawidłowym współdziałaniem zmysłów można zauważyć już w wieku niemowlęcym. Są to zaburzeń regulacji.

Pamiętajmy, że układ nerwowy noworodka jest niezwykle plastyczny, dlatego też szybkie wykrycie zaburzeń i rozpoczęcie terapii stanowi niezwykle ważny element dalszego rozwoju oraz funkcjonowania malucha w przyszłości.

Poniżej przedstawiamy tylko niektóre z zachowań Maluchów, które mogą niepokoić Rodziców:
– Dziecko na różne bodźce reaguje lękiem (płacz, drżenie) lub irytacją, buntem, agresją (zaciskanie pięści, bicie, odpychanie, prężenie całego ciała),
– Nie lubi kąpieli, przebierania, smarowania, masaży, przytulania, noszenia, jazdy samochodem, kołysania, zmian pozycji, hałasu, kolorowych, grających zabawek, niektórych smaków, konsystencji i zapachów, zmian w otoczeniu,
– Problem sprawia mu jedzenie, zasypianie,
– Maluch wydaje się niezainteresowany otoczeniem, nie zwraca uwagi na pokazywane mu zabawki, nie zauważa detali w książeczkach.