a

Familijne Centrum Medyczne jest prowadzone przez Fundację "Pomoż Im", a cały dochód jest przeznaczony na rzecz Podopiecznych, małych Pacjentów Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej UDSK oraz Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

85 66 22 003

biuro@pomozim.org.pl
ul. Ciołkowskiego 88J
15-545 Białystok

Najnowsze wpisy

Pon - Pt 08:00 - 21:00

Wybrane soboty

85 677 70 22 / 663 129 009

rejestracja@fcmed.pl

Ciołkowskiego 88J

15-545 Białystok

0 0 items £0.00
  • No products in the cart.

Wybierz:

Nowotwór jelita grubego: dlaczego warto wykonać kolonoskopię?

Nowotwór jelita grubego: dlaczego warto wykonać kolonoskopię?

Nowotwór jelita grubego: dlaczego warto wykonać kolonoskopię?

Nowotwór jelita grubego to jeden z najczęstszych złośliwych nowotworów w Polsce, zaraz po raku płuc i gruczołu krokowego u mężczyzn oraz raku piersi u kobiet.

Najskuteczniejszą i najszybszą formą diagnostyki, czyli wykrycia nowotworu jelita grubego, jak i terapii, czyli leczenia jego wczesnych stadiów, jest kolonoskopia.

Kolonoskopia jest badaniem, które budzi – raczej niezasłużenie – duże obawy Pacjentów. Jednak korzyści, jakie może nam przynieść zbadanie jelita grubego, są nie do przecenienia.

Nowotwór jelita grubego na wczesnym etapie nie boli i nie powoduje żadnych objawów. W Polsce co roku diagnozowanych jest 19 tysięcy nowych przypadków zachorowań. Rozwija się najczęściej u osób po 50 roku życia, ale także obciążonych genetycznie, stosujących nieprawidłowo zbilansowaną dietę i prowadzących tryb życia o niskiej aktywności fizycznej, palących papierosy i nadużywających alkoholu.

Istnieje całe spektrum chorób, które podczas kolonoskopii możemy wykryć. To są coraz częściej występujące w Polsce choroby zapalne jelita grubego, czyli choroba leśniowskiego-crohna czy wrzodziejące zapalenie jelita grubego. To są polipy o różnym charakterze, np. te przednowotworowe czyli gruczolaki.

Kolonoskopia jest bezpiecznym i nowoczesnym badaniem. Powinniśmy ją wykonywać profilaktycznie, najlepiej zanim pojawią się jakiekolwiek objawy, kiedy jesteśmy zupełnie zdrowi.


Gastrologia dzieci i dorosłych – Familijne Centrum Medyczne FCMed
CENNIK
Konsultacja specjalistyczna od 100 do 140 PLN
Kolonoskopia 270 PLN
Kolonoskopia z przygotowaniem 310 PLN


Zapisy na konsultacje: 663 129 009