a

Familijne Centrum Medyczne prowadzone przez Fundację „Pomóż Im” wspiera Podopiecznych Fundacji - małych Pacjentów Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej UDSK oraz Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

(85) 67 77 022 / 663 129 009

biuro@pomozim.org.pl
ul. Ciołkowskiego 88J
15-545 Białystok

Najnowsze wpisy

Pon - Pt 08:00 - 20:00

Wybrane soboty

(85) 67 77 022 / 663 129 009

rejestracja@fcmed.pl

Ciołkowskiego 88J

15-545 Białystok

0 0 items 0.00
  • No products in the cart.

Wybierz:

Rehabilitacja Dzieci Niepełnosprawnych

Rehabilitacja Dzieci Niepełnosprawnych

U Dzieci z niepełnosprawnością wcześnie wprowadzona interwencja oparta na wspomaganiu ich rozwoju pozwala na stworzenie możliwie prawidłowych warunków do zdobywania nowych umiejętności ruchowych.

Dzięki temu mają szansę na lepszą przyszłość, możliwość uczenia się i kształcenia zawodowego. Mogą stać się możliwie niezależni i samodzielni w dorosłym już życiu.

Głównym celem rehabilitacji ruchowej jest przywrócenie pełnej lub możliwie jak największej sprawności ruchowej Dziecka. Dzięki poprawie poczucia własnego ciała w czasie i w przestrzeni wpływamy na poprawę kontroli motorycznej Dziecka, koordynację ruchowo-czuciowo-słuchową, jego postawę i sposób poruszania się. Dzięki poprawie rozwoju psychoruchowego Dziecko łatwiej i chętniej uczestniczy w życiu społecznym, nabywa nowych umiejętności ruchowych, przez co przeszkody jakie stawia im codzienność nie stanowią tak dużych barier. Zależy nam aby Dzieci wykorzystały cały potencjał jaki ich organizm posiada do tego by się usamodzielnić i czerpać z życia radość.

Dzięki poprawie rozwoju psychoruchowego Dziecko łatwiej i chętniej uczestniczy w życiu społecznym, nabywa nowych umiejętności ruchowych. Przez to przeszkody jakie stawia im codzienność nie stanowią tak dużych barier.

Jak to robimy?
W terapii wykorzystujemy specjalnie dobraną do potrzeb Dziecka kinezyterapię i metody specjalne kinezyterapii jak: PNF, NDT Bobath, koncepcję Mulligan, Kinesjology taping, elementy Integracji Sensorycznej, terapia przetrwałych odruchów pierwotnych, masaż, zabiegi fizykoterapeutyczne. Ćwiczenia są wykonywane w miłej atmosferze, w ciekawy i zachęcający do aktywności sposób z wykorzystaniem licznego sprzętu dodatkowego.

Sygnały alarmowe u Twojego Dziecka, które mogą Ciebie zaniepokoić:
– opóźnione tempo zdobywania nowych umiejętności ruchowych w trakcie pierwszego roku życia,
– utrata wcześniej nabytych umiejętności ruchowych i funkcji (np. chód, mowa, spożywanie pokarmów),
– zatrzymanie rozwoju psycho-ruchowego,
– asymetria,
– nieprawidłowości w napięciu mięśniowym (prężęnie się w łuk, zaciskanie pięści, wiotkość),
– problemy z koordynacją ruchową i utrzymywaniem równowagi,
– problemy z koncentracją,
– problemy z komunikacją,
– unikanie kontaktu wzrokowego,
– nadwrażliwość na bodźce sensoryczne.

Familijne Centrum Medyczne oferuje szeroką gamę zabiegów rehabilitacyjnych dla Najmłodszych Pacjentów.

Nowoczesne formy terapii oraz współpraca terapeutów i lekarzy różnych specjalności, zapewniają kompleksową terapię dostosowaną do indywidualnych potrzeb Pacjenta.


Zapisy na konsultacje: 663 129 009