a

Familijne Centrum Medyczne prowadzone przez Fundację „Pomóż Im” wspiera Podopiecznych Fundacji - małych Pacjentów Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej UDSK oraz Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

(85) 67 77 022

biuro@pomozim.org.pl
ul. Ciołkowskiego 88J
15-545 Białystok

Najnowsze wpisy

Pon - Pt 08:00 - 20:00

Wybrane soboty

(85) 67 77 022

rejestracja@fcmed.pl

Ciołkowskiego 88J

15-545 Białystok

0 0 items 0.00
  • No products in the cart.

Wybierz:

Jak w prosty sposób ocenić stopy dziecka

Jak w prosty sposób ocenić stopy dziecka

Wielu rodziców zastanawia się jak zorganizować czas wolny z dziećmi podczas gdy żłobki, przedszkola i szkoły są zamknięte. Co robić w czasie izolacji i jednocześnie zadbać o zdrowie i właściwy rozwój naszego dziecka?

W bardzo prosty sposób możemy w formie zabawy przeprowadzić ocenę stóp. Do wykonania plantogramu (odbitki podeszwowej powierzchni stopy) potrzebujecie wyłącznie dwóch kartek papieru, kolorowych farbek, pędzelka i odrobiny wody. Poproś dziecko, by pomalowało podeszwy stóp swoim ulubionym kolorem, a następnie odbiło je na papierze. Teraz oceńcie powstałą odbitkę. Zwróćcie uwagę czy widoczne są wszystkie palce, jak ukształtowany jest zewnętrzy i wewnętrzny brzeg stopy, a także porównajcie wygląd prawej i lewej stopy.

Pamiętaj o tym, że zabawa ta nie ma wymiaru diagnostycznego. W celu dokładnej analizy skonsultuj się z pediatrą bądź fizjoterapeutą specjalizującym się w pracy z dziećmi. W Familijnym Centrum Medycznym w celu diagnostyki wad stóp wykorzystujemy narzędzia takie jak Podoscan 2D, Podobarograf i Videografia.

Umów się na wizytę konsultacyjną jeżeli niepokoi Cię sposób w jaki Twoje dziecko stawia kroki i obciąża stopy.