a

Familijne Centrum Medyczne jest prowadzone przez Fundację "Pomoż Im", a cały dochód jest przeznaczony na rzecz Podopiecznych, małych Pacjentów Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej UDSK oraz Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

85 66 22 003

biuro@pomozim.org.pl
ul. Ciołkowskiego 88J
15-545 Białystok

Najnowsze wpisy

Pon - Pt 08:00 - 21:00

Wybrane soboty

85 677 70 22 / 663 129 009

rejestracja@fcmed.pl

Ciołkowskiego 88J

15-545 Białystok

0 0 items £0.00
  • No products in the cart.

Wybierz:

 

mgr Małgorzata Gołębiewska

Fizjoterapeuta

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Swoje doświadczenie zdobyła poprzez pracę w przychodniach rehabilitacyjnych w Białymstoku i sanatoriach. Specjalizuje się w rehabilitacji dzieci, młodzieży i dorosłych.

Kursy specjalistyczne:

  • prioprioreceptywne torowanie nerwowo-mięsniowe PNF
  • skoliozy-diagnostyka i postępowanie diagnostyczne
  • współczesne metody diagnozowania i leczenia dysfunkcji tkanek miękkich wg konceptu dr Ciechomskiego – (mięśniowo – powięziowe rozluźnienie, technika aktywnego rozluźniania)
  • warsztaty z funkcjonalnej terapii manualnej i wybranych technik osteopatycznych
  • terapia modelem FDM
  • ocena neurorozwojowa dziecka i przykłady postępowania fizjoterapeutycznego

W pracy zawodowej  największą satysfakcję daje mi niesienie pomocy Pacjentom z różnymi dolegliwościami bólowymi i dysfunkcjami narządu ruchu. W pracy podchodzę z dużym zaangażowaniem i indywidualnym podejściem do każdego Pacjenta.

Najtrudniejsze pytanie, które usłyszałam w mojej pracy zawodowej to:
„Kiedy będę zdrowy?” To pytanie powtarza się bardzo często. Na to ile będzie trwała terapia wpływa bardzo wiele czynników między innymi: jak długo występuje ból? Pacjenci, którzy zgłaszają się do terapeuty na wczesnym etapie dysfunkcji mogą liczyć na szybsze efekty niż pacjenci którym ból towarzyszy już kilka lat. U tych drugich w organizmie zdążyły powstać różnego rodzaju kompensacje z którymi też będzie trzeba się zmierzyć. Czas terapii zależny jest też od organizmu, każdy człowiek jest innych jeden szybciej się regeneruje inny potrzebuje trochę więcej czasu. Dlatego ciężko odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie. Możemy podać tylko przybliżony czas terapii. Oczywiście staramy się, żeby był on jak najkrótszy.”

 

Praca zmieniła we mnie podejście do leczenia. Zdobyłam więcej pewności siebie i motywacji to dalszego pogłębiania swojej wiedzy. Najważniejsza w pracy fizjoterapeuty jest nie tylko wiedza, ale również współpraca z pacjentem. Wiem, że bez tej wzajemnej relacji efekt naszej pracy będzie tylko chwilowy.

 

Specjalizacje
Fizjoterapia, Rehabilitacja dorosłych, Rehabilitacja dzieci i młodzieży
Wykształcenie
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
Kontakt
85 67 77 022 / 663 129 009

rejestracja@fcmed.pl

ul. Ciołkowskiego 88J

Białystok, 15-545,

Dni pracy
MondayTuesdayWednesdayThursdayFriday