a

Familijne Centrum Medyczne prowadzone przez Fundację „Pomóż Im” wspiera Podopiecznych Fundacji - małych Pacjentów Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej UDSK oraz Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

+48 85 66 22 003

biuro@pomozim.org.pl
ul. Ciołkowskiego 88J
15-545 Białystok

Ostatnie wpisy

Pon - Pt 08:00 - 20:00

663129009

rejestracja@fcmed.pl

Mazowiecka 33

15-369 Białystok

Wybierz:

Nasz Maluch

 

 

Jeśli niepokoi Cię zachowanie Twojego dziecka bo:

  • jest mało ruchliwe, nie lubi leżeć na brzuszku, nie wyciąga rączek po zabawki
  • jest niespokojne, wysoko unosi barki, zaciska piąstki, nie podpiera się rączkami w pozycji leżącej na brzuszku
  • odgina się i pręży
  • aktywizuje i patrzy tylko w jedną stronę, asymetrycznie układa główkę
  • nie podnosi główki, gdy leży na brzuszku
  • ma problemy z zaakceptowaniem codziennej pielęgnacji (przebieranie, kąpiel, karmienie)

NIE CZEKAJ!

To wyraźne sygnały świadczące o istnieniu dysfunkcji. Na szczęście, rehabilitacja podjęta w odpowiednim momencie zwiększa szansę na wyeliminowanie istniejących nieprawidłowości. Nasi terapeuci pomogą Ci zrozumieć problem i rozwiać wątpliwości. Podjęta w porę specjalistyczna interwencja umożliwia osiągnięcie lepszego efektu, a zaburzone funkcje mogą być prostsze w korygowaniu.

SPECJALISTYCZNE PODEJŚCIE

Rehabilitację dzieci prowadzą certyfikowani terapeuci metody NDT – BOBATH.

Terapia polega na właściwym i umiejętnym stymulowaniu oraz wspieraniu rozwoju maluszka. Prowadzone w komfortowych warunkach i przyjaznej atmosferze zajęcia sprawią, że Twoje dziecko będzie bezpieczne, a praca z naszym terapeutą okaże się niezwykłą zabawą. Plan terapii, jego założenia oraz prowadzenie zajęć zmienia się wraz z pojawienie się kolejnych, nowych umiejętności psychoruchowych dziecka.

WSPIERAMY ROZWÓJ MALUCHÓW

Wdrożony przez naszą placówkę program wspierania rozwoju dziecka do 1 roku życia, ma na celu monitorowanie i wspieranie rozwoju dziecka oraz eliminowanie ewentualnych nieprawidłowości. Wizyty odbywają się raz w miesiącu. Na każdym spotkaniu terapeuta ocenia rozwój i motorykę dziecka. Dokładny instruktaż pielęgnacji, ćwiczeń i zabaw w domu pomoże Państwu dostosować własne nawyki ruchowe tak, aby wspierać rozwój swojej pociechy.

Rehabilitacja niemowląt

Cennik:

USŁUGACena
Wizyta konsultacyjna - 30 min120 PLN
Terapia indywidualna - 45 min100 PLN
E-konsultacja - 30 min100 PLN

W sytuacji nie stawienia się w umówionym terminie i przy braku jego wcześniejszego odwołania na 24 godziny przed terminem planowanej wizyty, wizyta przepada. Wizytę można odwołać/przełożyć: telefonicznie 605 350 680, sms-owo 605 350 680, przez mail rehabilitacja@fcmed.pl lub osobiście. Pacjentów z objawami aktywnej infekcji prosimy również o wcześniejsze odwołanie zaplanowanej wizyty. Przypadku choroby prosimy o dostarczenie zaświadczenia od lekarza.