a

Familijne Centrum Medyczne prowadzone przez Fundację „Pomóż Im” wspiera Podopiecznych Fundacji - małych Pacjentów Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej UDSK oraz Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

+48 85 66 22 003

biuro@pomozim.org.pl
ul. Ciołkowskiego 88J
15-545 Białystok

Ostatnie wpisy

Pon - Pt 08:00 - 20:00

663129009

rejestracja@fcmed.pl

Mazowiecka 33

15-369 Białystok

Wybierz:

Pakiet – płaskostopie – w cenie 19,99 PLN

Płaskostopie !!!  Co należy wiedzieć o płaskostopiu? Jak z nim walczyć w domowych warunkach?

  • Płaskostopie to najczęściej występujące zniekształcenie stopy. Pamiętajmy jednak, że do około 5 roku życia mamy do czynienia z płaskostopiem fizjologicznym. Jeśli to schorzenie w ciągu kolejnych lat nie będzie zanikało, najlepiej zasięgnąć porady lekarza ortopedy oraz wprowadzić odpowiednio dostosowaną rehabilitację.
  • Dbajmy o nasze pociechy już od najmłodszych lat. Im wcześniej zaczniemy gimnastykę stóp, wzmocnimy mięśnie i więzadła, tym szybciej zahamujemy dolegliwości związane z płaskostopiem: ból stóp, kolan czy palców.
  • Nawet 15 minut dziennie zabawy dziecka z rodzicem to już rehabilitacja !!! Niemożliwe? A jednak. W aktualnym czasie można popracować nad płaską stopą w domowych warunkach. Drodzy rodzice, w przypadku walki z płaskostopiem, lepiej jest ćwiczyć codziennie przez kwadrans niż raz w tygodniu przez godzinę. Gimnastyka stóp nie musi być wcale czymś nudnym.
  • Pamiętajmy, że proces korygowania wad zależy od tego jak szybko zaczniemy rehabilitację (im młodsze dziecko tym lepiej) oraz od systematyczności ćwiczeń. Poza fizjoterapią warto również pozwolić dzieciom spacerować boso po trawie, piasku, kamyczkach czy plaży oraz dobierać obuwie, które umożliwia mu swobodne poruszanie palcami stóp. W taki sposób pozwalamy mięśniom stóp wzmacniać się i tworzyć prawidłowe wysklepienie.
  • W internecie pełno jest różnego rodzaju ćwiczeń. Zachęcamy jednak do skorzystania z pakietu ćwiczeń przygotowanych dla Państwa przez naszych wykwalifikowanych i doświadczonych fizjoterapeutów. Cena, którą Państwu proponujemy jest bardzo zachęcająca. Warto zainwestować w zdrowie swoich dzieci. Proponujemy dla Państwa pakiet 20 ćwiczeń zawierający zdjęcia i dokładny opis zadań. Niektóre ćwiczenia dziecko wykonuje we współpracy z rodzicem. Maluchy wzmacniają swoje mięśnie stóp, a rodzice mogą spędzić miło czas ze swoimi pociechami. Potrzebne przybory są dostępne w każdym domu. Zapraszamy !!!

Zachęcamy do skorzystania z pakietu. Ćwiczenia można samodzielnie wykonać w domu.