a

Familijne Centrum Medyczne prowadzone przez Fundację „Pomóż Im” wspiera Podopiecznych Fundacji - małych Pacjentów Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej UDSK oraz Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

+48 85 66 22 003

biuro@pomozim.org.pl
ul. Ciołkowskiego 88J
15-545 Białystok

Ostatnie wpisy

Pon - Pt 08:00 - 20:00

663129009

rejestracja@fcmed.pl

Mazowiecka 33

15-369 Białystok

Wybierz:

Pakiet – plecy okrągłe – w cenie 19,99 PLN

  • Jak wygląda wada:

U pacjentów pojawia się pogłębienie kifozy piersiowej lub kręgosłupa na całym przebiegu, zmniejsza się przodopochylenie miednicy, ogranicza się ruchomość kręgosłupa, głowa i barki wysuwają się do przodu, łopatki zaczynają odstawać, ogranicza się ruchomość w stawach barkowych, spłaszcza się klatka piersiowa, zmniejsza się pojemność oddechowa płuc, pojawia się przykurcz mięśni piersiowych i zaokrąglają się plecy

  • Na jakie mięśnie należy zwrócić uwagę podczas ćwiczeń

Rozciągamy mięśnie przykurczone : m. karku, mięśnie piersiowe, mięśnie brzucha, przeponę, mięśnie pośladkowe oraz kulszowo goleniowe itd.

Wzmacniamy mięśnie rozciągnięte: mięśnie grzbietu czyli mięsień najszerszy grzbietu, prostownik grzbietu, równoległoboczny oraz mięsień biodrowo lędźwiowy, prosty uda itd.

  • Do ćwiczeń będzie nam potrzebna:

piłeczka, dwie butelki napełnione wodą, duży ręcznik zwinięty w rulon, taśma typy thera band dostępna w Internecie. Najlepiej zamówić kolor czerwony, jeśli ćwiczyć będzie osoba silniejsza i bardziej zaawansowana może kupić taśmę niebieską

  • Ile ćwiczeń zawiera skrypt ?

Skrypt zawiera 23 przemyślane ćwiczenia, które nasi terapeuci stosują podczas zajęć z dziećmi w ośrodku. Każde ćwiczenie jest dokładnie opisane i sfotografowane, żeby Pacjent jak najdokładniej odwzorował je w domu. Przy każdym ćwiczeniu jest też opis intensywności- jak często wykonywać, ile zrobić powtórzeń i serii.

Zachęcamy do skorzystania z pakietu. Ćwiczenia można samodzielnie wykonać w domu.