a

Familijne Centrum Medyczne prowadzone przez Fundację „Pomóż Im” wspiera Podopiecznych Fundacji - małych Pacjentów Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej UDSK oraz Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

+48 85 66 22 003

biuro@pomozim.org.pl
ul. Ciołkowskiego 88J
15-545 Białystok

Ostatnie wpisy

Pon - Pt 08:00 - 20:00

663129009

rejestracja@fcmed.pl

Mazowiecka 33

15-369 Białystok

Wybierz:

Pakiet – plecy wklęsłe – w cenie 19,99 PLN

Wada postawy polegająca na pogłębieniu lordozy lędźwiowej. Dzieci mają wystający brzuch, uwydatnioną pupę, przodopochylenie miednicy. Z ćwiczeń mogą też korzystać wszystkie dzieci, które mają słabą stabilizację centralną i słaby brzuch.

  • O jakie mięśnie musimy zadbać ?

Musimy rozciągnąć mięśnie przykurczone:  mięsień biodrowo lędźwiowy, prostownik grzbietu, mięsień czworoboczny lędźwi, mięsień prosty uda

Musimy wzmocnić mięśnie rozciągnięte: mięsień prosty brzucha, mięśnie pośladkowe, mięśnie skośne brzucha i kulszowo goleniowe

  • Co będziemy potrzebować?

Małą i dużą piłkę, dwie butelki z wodą i taśmę typu Thera band ( taśma jest dostępna w Internecie, dla dziecka należy zamówić czerwoną, jeśli ktoś czuje się na siłach może kupić niebieską)

Skrypt zawiera 26 ćwiczeń, które nasi terapeuci stosują podczas zajęć z dziećmi w ośrodku. Każde ćwiczenie jest dokładnie opisane i sfotografowane, żeby Pacjent jak najdokładniej odwzorował je w domu. Przy każdym ćwiczeniu jest też opis intensywności- jak często wykonywać, ile zrobić powtórzeń i serii.

Zachęcamy do skorzystania z pakietu. Ćwiczenia można samodzielnie wykonać w domu.