a

Familijne Centrum Medyczne jest prowadzone przez Fundację "Pomoż Im", a cały dochód jest przeznaczony na rzecz Podopiecznych, małych Pacjentów Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej UDSK oraz Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

85 66 22 003

biuro@pomozim.org.pl
ul. Ciołkowskiego 88J
15-545 Białystok

Najnowsze wpisy

Pon - Pt 08:00 - 21:00

Wybrane soboty

85 677 70 22 / 663 129 009

rejestracja@fcmed.pl

Ciołkowskiego 88J

15-545 Białystok

0 0 items £0.00
 • No products in the cart.

Wybierz:

 

Kardiologia dzieci i dorosłych

Familijne Centrum Medyczne  >  Poradnie specjalistyczne  >  Kardiologia dzieci i dorosłych
 • Konsultacje kardiologiczne dla dzieci i dorosłych
 • Badanie elektrokardiograficzne
 • Badanie echokardiograficzne
 • 24-godzinne monitorowanie zapisu elektrokardiograficznego metodą Holtera
 • diagnostyka i leczenie wad wrodzonych i nabytych serca
 • diagnostyka i leczenie zaburzeń rytmu serca,
 • leczenie nadciśnienia
 • diagnostyka i leczenie pierwotnych i wtórnych chorób mięśnia sercowego oraz procesów zapalnych

Badanie EKG to jedno z najczęściej wykonywanych badań u pacjentów z podejrzeniem choroby serca. Badanie to rejestruje elektryczną aktywność serca i pozwala na ocenę rytmu i częstości pracy serca oraz umożliwia wykrycie uszkodzenia mięśnia sercowego. EKG jest badaniem nieinwazyjnym, bezbolesnym i nie związanym z żadnym ryzykiem dla pacjenta. Nie wymaga specjalnego przygotowania lub opieki po wykonanym badaniu. Trwa od 5 do 10 minut.

 • ECHO serca

Echo serca (USG serca, echokardiografia) jest badaniem, które pozwala na ocenę budowy serca i jego czynności. Podczas badania oceniane pszczególne struktury serca jak: zastawki (ich budowa i funkcja), jamy serca (tj. przedsionki i komory). Kardiolog mierzy ich objętość , grubości ścian, kurczliwość. W wyniku tych pomiarów a także dodatkowych obserwacji jak obecność płynu (np. krwi) w worku osierdziowym (worku otaczającym serce) lekarz może postawić diagnozę dotyczącą aktualnych problemów pacjenta a także wdrożyć odpowiednie leczenie. ECHO serca jest badaniem nieszkodliwym, więc nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonywania.

 • Badanie Holter

Badanie to polega na 24 godzinnym monitorowaniu pracy serca w trakcie codziennych aktywności pacjenta. Pacjent otrzymuje urządzenie w którym zapisywane są dane dotyczące rytmu serca z elektrod przyczepionych do klatki piersiowej. Badanie jest całkowicie nieinwazyjne i bezbolesne. Uzyskany wynik jest odczytywany i interpretowany przez lekarza kardiologa.

CENNIK

USŁUGACena
Konsultacja specjalistyczna100 PLN
Konsultacja specjalistyczna profesorska wraz z badaniem EKG170 PLN
ECHO serca100 PLN
Holter (EKG, ciśnienie)100 PLN
Wydanie zaświadczenia10 PLN
EKG30 PLN

NASI SPECJALIŚCI