Kontakt: 85 67 77 022 / tel.kom.: 663 129 009 Godziny otwarcia: Pon - Pt 800 - 2100, Sb 800 - 1300
Strona główna Programy medyczne

Trzymaj się prosto

Trzymaj się prosto

Mając na uwadze dobro oraz zdrowie naszych małych Pacjentów FCMed proponuje kompleksową opiekę w zakresie wad postawy dzieci i młodzieży.

Jeśli Twoje dziecko:

NIE ZWLEKAJ!

Zaburzenia tego rodzaju mogą stanowić wskazanie do rozpoczęcia terapii. Familijne Centrum Medyczne to jedyna placówka w Białymstoku, która prowadzi kompleksowe badania wad postawy z wykorzystaniem najwyższej klasy sprzętu diagnostycznego.

Placówka dysponuje nowoczesnym systemem służącym do analizy postaw ciała, który umożliwia:

Dzięki dokładnym badaniom i precyzyjnej diagnozie, jesteśmy w stanie ustalić nie tylko szczegółowy plan terapii, ale także odpowiednio dobrać zaopatrzenie ortopedyczne dla Twojego dziecka. Sprzęt wykorzystywany w naszym ośrodku uzyskał złoty medal na XXI Międzynarodowych Targach Sprzętu Rehabilitacyjnego - Łódź 2013.

W zależności od zdiagnozowanej dysfunkcji proponujemy zindywidualizowaną specjalistyczną terapię. Duży nacisk kładziemy na aspekt psychologiczny, czyli uświadomienie dziecku problemu i jego następstw. Rodzice otrzymują dokładne wytyczne oraz gotowe zestawy ćwiczeń do wykorzystania w domu.

Program ‘’TRZYMAJ SIĘ PROSTO”

Założeniem programu jest zbadanie jak największej liczby dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, w celu wczesnego wykrywania wad postawy. W ostatnich latach problem tego typu zaburzeń narasta. Szacuje się, że około 80 % dzieci w wieku szkolnym posiada płaskostopie, koślawe kolana, bądź krzywy kręgosłup.

I etap – badanie w placówce
Dzięki współpracy z przedszkolami i szkołami nasi terapeuci badają wszystkie zakwalifikowane dzieci. Podczas spotkania dokonywana jest ocena postawy dziecka i jego rozwoju motorycznego. Wychwycenie jakichkolwiek nieprawidłowości kwalifikuje dziecko do II etapu.

II etap – badanie w FC Med
Polega na specjalistycznych pomiarach i testach  z użyciem systemu analizy postawy, badania posturograficznego i podobarograficznego. Wykrycie wad w tym etapie kwalifikuje dziecko do terapii.

III etap - terapia
Certyfikowani rehabilitanci z zakresu terapii wad postawy prowadzą specjalistyczną i kompleksową fizjoterapię.

 

 

Dostrzegając możliwość bezpośredniego udziału placówek dydaktyczno-wychowawczych w przeciwdziałaniu nasilania się problemu wad postawy u dzieci, przedstawiamy projekt organizacji przesiewowych badań, które mogą być realizowane na terenie szkół i innych ośrodków edukacyjno-wychowawczych.

FCMed w ramach prowadzonego projektu "Bezpłatne badanie wad postawy u uczniów klas 1-3 ze szkół w Białymstoku - Trzymaj się prosto" proponuje Państwa wychowankom, przeprowadzenie nieodpłatnej analizy postawy ciała. Warunkiem przystąpienia dziecka do projektu  jest wyrażenie zgody na badanie dziecka przez jego rodzica/opiekuna prawnego.

Badania odbywają się w placówce szkolnej, do której uczęszczają podopieczni i prowadzone są przez wykwalifikowanych i certyfikowanych magistrów fizjoterapii. Po zakończeniu badania rodzic/opiekun prawny otrzymuje informację zwrotną z wynikami dziecka, która nie zobowiązuje do udziału w kolejnych etapach projektu. Jest to I etap programu „Trzymaj się prosto” prowadzonego przez Nasz ośrodek.

O przystąpieniu dziecka do etapów  II oraz III, które realizowane są w Familijnym Centrum Medycznym, decyduje rodzic/opiekun prawny dziecka. Etapy te obejmują szczegółowe badania diagnostyczne z wykorzystaniem profesjonalnej aparatury badawczej – etap II oraz wdrożenie odpowiedniej terapii wykrytej wady postawy – etap III i są realizowane odpłatnie.

 

Więcej >>>


Wróć do programów medycznych

Aktualności

 

15 stycznia 2019

Nowy specjalista w poradnia Urologii FCMed - dr n. med. Ewa Magdalena Koźmińska

08 stycznia 2019

Badania "Gastroskopii i Kolonoskopii". Soboty w Styczniu.

10 grudnia 2018

Pakiet antycellulitowy w FCMed - teraz w okazyjnej cenie 110 PLN!

Familijne Centrum Medyczne FCMed

ul. Ciołkowskiego 88J

15-545 Białystok

woj. podlaskie

Rejestracja

85 67 77 022

tel. kom. 663 129 009

rejestracja@fcmed.pl

Godziny otwarcia

Pon - Pt 800 - 2100

Sb 800 - 1300

© 2019 Familijne Centrum Medyczne. Polityka cookies

Wykonanie: DRE STUDIO Agencja kreatywna