a

Familijne Centrum Medyczne prowadzone przez Fundację „Pomóż Im” wspiera Podopiecznych Fundacji - małych Pacjentów Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej UDSK oraz Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

+48 85 66 22 003

biuro@pomozim.org.pl
ul. Ciołkowskiego 88J
15-545 Białystok

Ostatnie wpisy

Pon - Pt 08:00 - 20:00

663129009

rejestracja@fcmed.pl

Mazowiecka 33

15-369 Białystok

Wybierz:

 

Rehabilitacja pooperacyjna

Familijne Centrum Medyczne  >  Rehabilitacja   >  Rehabilitacja dorosłych  >  Rehabilitacja pooperacyjna

Familijne Centrum Medyczne oferuje rehabilitację przedoperacyjną i pooperacyjną.Osoby szykujące się do zabiegów artroskopii stawów kolanowych, barkowych, skokowych itp, do zabiegów w obrębie kręgosłupa (dyskopatie, skoliozy itp), zabiegów odbarczenia zespołów cieśni nerwów, szyciu zerwanych ścięgien, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty terapeutycznej. Oferujemy szeroki zakres zabiegów fizykalnych oraz pracy manualnej wraz z ćwiczeniami odpowiednio dobieranymi do okresu pooperacyjnego i obecnego stanu pacjenta tak aby wspomóc proces regeneracji tkanek poddanych zabiegowi i jak najszybciej przywrócić aktywność pacjentowi.

Rehabilitacja przedoperacyjna jest zalecana pacjentom przygotowującym się do zabiegów operacyjnych. Dzięki niej pacjent może się zapoznać z ćwiczeniami, które będą kontynuowane we wczesnym okresie pooperacyjnym. Pozwala to m.in. łatwiej odtworzyć pracę np. izometryczną konkretnego mięśnia dążąc w trakcie wykonywania ćwiczenia do uzyskania aktywności w taki sposób jak w okresie przedoperacyjnym. Rehabilitacja przedoperacyjna ma za zadanie również utrzymać maksymalny zakres ruchomości oraz wypracować niezbędną siłę mięśniową i poprawić wydolność tak, by organizm był odpowiednio przygotowany do operacji, a po jej wykonaniu by mógł jak najszybciej wrócić do sprawności.

Przykład postępowania rehabilitacyjnego po zabiegach operacyjnych w obrębie stawu kolanowego: w pierwszej fazie wykorzystujemy szynę CPM dla poprawy odżywienia stawu i zakresu ruchomości ustawiając bezpieczne dla danego okresu pooperacyjnego zakresy ruchu zgięcia i wyprostu kolana. Następnie stopniowo wprowadzamy ćwiczenia od ćwiczeń izometrycznych przez czynne wolne, oporowe, rozciągające w celu likwidacji tworzących się przykurczy mięśniowych, sensomotoryczne dla poprawy czucia stawu po to by operowana okolica stopniowo przyzwyczajała się do działania w czynnościach dnia codziennego i sportu. Równolegle prowadzimy terapię tkanek miękkich i zalecane zabiegi z zakresu fizykoterapii jak np. elektrostymulacja, krioterapia. W momencie kiedy pacjent wchodzi w okres pełnego obciążenia operowanej kończyny przygotowujemy pacjenta do odstawienia kul, koncentrując się na reedukacji chodu i stopniowym obciążaniem operowanej kończyny tak by w momencie odstawienia kul chód był symetryczny i prawidłowy.

Cały proces postępowania rehabilitacyjnego czy w obrębie stawów kolanowych czy barkowych, skokowych jest dobierany indywidualnie do pacjenta, okolicy zabiegowej i poddanych zabiegowi struktur narządu ruchu.

 

Cennik

USŁUGI ŚWIADCZONE AMBULATORYJNIE (STACJONARNIE)

USŁUGACena
Wizyta konsultacyjna130 PLN
Terapia indywidualna (45 min)110 PLN
Trening medyczny – 30 min80 PLN
E-wizyta100 PLN

Nasi specjaliści