a

Familijne Centrum Medyczne prowadzone przez Fundację „Pomóż Im” wspiera Podopiecznych Fundacji - małych Pacjentów Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej UDSK oraz Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

(85) 67 77 022

biuro@pomozim.org.pl
ul. Ciołkowskiego 88J
15-545 Białystok

Najnowsze wpisy

Pon - Pt 08:00 - 20:00

Wybrane soboty

(85) 67 77 022

rejestracja@fcmed.pl

Ciołkowskiego 88J

15-545 Białystok

0 0 items 0.00
  • No products in the cart.

Wybierz:

 

Rehabilitacja przeciwbólowa

Familijne Centrum Medyczne  >  Rehabilitacja   >  Rehabilitacja dorosłych  >  Rehabilitacja przeciwbólowa

Ból jest jednym z najczęstszych powodów zgłaszania się do fizjoterapeuty lub lekarza. Może być oznaką uszkodzenia tkanek, przeciążenia mięśni czy też toczącego się stanu zapalnego.
Przyczyny powstania reakcji bólowej są różne. Mogą być wynikiem urazu jak również nieprawidłowej biomechaniki układu ruchu np. złe nawyki w pracy, nieprawidłowa postawa ciała. Takie działania powodują przeciążenie tkanek, co w konsekwencji prowadzi do ich nadmiernej eksploatacji i uszkodzeń.

Celem badania fizjoterapeutycznego jest znalezienie struktur będących przyczyną dolegliwości bólowych i objęcie ich terapią.
Bardzo często źródło bólu występuję w innym miejscu niż jego symptomy. Terapia jest ukierunkowana na eliminacji źródła bólu, które może być przyczyną dolegliwości w różnych częściach ciała.

Działamy kompleksowo. W zależności od stopnia nasilenia dolegliwości i czasu ich utrzymywania się terapia może trwać od kilku do kilkunastu spotkań.

Na początku pracujemy nad zniesieniem bądź zmniejszeniem dolegliwości bólowych. Z czasem przywracamy prawidłowy wzorzec ruchu, który został zaburzony przez dolegliwości bólowe, wzmacniamy mięśnie, które w tym czasie nie były w stanie prawidłowo pracować. Pacjent dostaje do domu ćwiczenia korekcyjne, które maja na celu trwałe wyeliminowanie przyczyn dolegliwości bólowych oraz zalecenia co do ergonomii pracy.

W terapii przeciwbólowej pracujemy takimi technikami jak:
Mulligan, Mc Kenzie, PNF, Cyriax, FDM

Cennik

USŁUGI ŚWIADCZONE AMBULATORYJNIE (STACJONARNIE)

USŁUGACenaKARNETYCena
Wizyta konsultacyjna80 PLNKarnet 5 terapii (45 min)380 PLN
E-konsultacja50 PLNKarnet 8 terapii (45 min)580 PLN
E-instruktaż50 PLNKarnet 10 terapii (45 min)700 PLN
Terapia indywidualna (45 min)80 PLN
Terapia metodą FDM (20 min)70 PLN

Nasi specjaliści