a

Familijne Centrum Medyczne prowadzone przez Fundację „Pomóż Im” wspiera Podopiecznych Fundacji - małych Pacjentów Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej UDSK oraz Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

+48 85 66 22 003

biuro@pomozim.org.pl
ul. Ciołkowskiego 88J
15-545 Białystok

Ostatnie wpisy

Pon - Pt 08:00 - 20:00

663129009

rejestracja@fcmed.pl

Mazowiecka 33

15-369 Białystok

Wybierz:

 

Rehabilitacja przeciwbólowa

Familijne Centrum Medyczne  >  Rehabilitacja   >  Rehabilitacja dorosłych  >  Rehabilitacja przeciwbólowa

Ból jest jednym z najczęstszych powodów zgłaszania się do fizjoterapeuty lub lekarza. Może być oznaką uszkodzenia tkanek, przeciążenia mięśni czy też toczącego się stanu zapalnego.
Przyczyny powstania reakcji bólowej są różne. Mogą być wynikiem urazu jak również nieprawidłowej biomechaniki układu ruchu np. złe nawyki w pracy, nieprawidłowa postawa ciała. Takie działania powodują przeciążenie tkanek, co w konsekwencji prowadzi do ich nadmiernej eksploatacji i uszkodzeń.

Celem badania fizjoterapeutycznego jest znalezienie struktur będących przyczyną dolegliwości bólowych i objęcie ich terapią.
Bardzo często źródło bólu występuję w innym miejscu niż jego symptomy. Terapia jest ukierunkowana na eliminacji źródła bólu, które może być przyczyną dolegliwości w różnych częściach ciała.

Działamy kompleksowo. W zależności od stopnia nasilenia dolegliwości i czasu ich utrzymywania się terapia może trwać od kilku do kilkunastu spotkań.

Na początku pracujemy nad zniesieniem bądź zmniejszeniem dolegliwości bólowych. Z czasem przywracamy prawidłowy wzorzec ruchu, który został zaburzony przez dolegliwości bólowe, wzmacniamy mięśnie, które w tym czasie nie były w stanie prawidłowo pracować. Pacjent dostaje do domu ćwiczenia korekcyjne, które maja na celu trwałe wyeliminowanie przyczyn dolegliwości bólowych oraz zalecenia co do ergonomii pracy.

W terapii przeciwbólowej pracujemy takimi technikami jak:
Mulligan, PNF, Cyriax, FDM, Maitland, pinoterapia, HVLA

Cennik

USŁUGI ŚWIADCZONE AMBULATORYJNIE (STACJONARNIE)

USŁUGACenaKARNETYCena
Wizyta konsultacyjna130 PLNKarnet 8 terapii (45 min)*720 PLN
Terapia indywidualna (45 min)110 PLN
Trening medyczny – 30 min80 PLN
E-wizyta100 PLN

*Karnety są imienne – wystawiane na konkretną osobę.

Termin ważności karnetów:
– karnet 8 wizyt – ważny 3 miesiące od wystawienia karnetu;

W sytuacji nie stawienia się w umówionym terminie i przy braku jego wcześniejszego odwołania na 24 godziny przed terminem planowanej wizyty, wizyta przepada. Wizytę można odwołać/przełożyć: telefonicznie 605 350 680, sms-owo 605 350 680, przez mail rehabilitacja@fcmed.pl lub osobiście. Pacjentów z objawami aktywnej infekcji prosimy również o wcześniejsze odwołanie zaplanowanej wizyty. Przypadku choroby prosimy o dostarczenie zaświadczenia od lekarza.

Nasi specjaliści