dr n. med. Ewa Topczewska – Lach

Absolwentka Akademii Medycznej w Białymstoku. Posiada specjalizację z zakresu urologii dziecięcej, a także II stopień specjalizacji z zakresu chirurgii dziecięcej. W 2010 roku obroniła pracę doktorską nt. “Ocena rozwoju psychoruchowego dzieci po leczeniu chirurgicznym różnego typu wodogłowia”.

Doświadczenie zawodowe

Od 1990 roku pracuje w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku, w Klinice Chirurgii i Urologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Obecnie na stanowisku starszego asystenta. Doświadczenie zawodowe zdobywała również w Klinice Urologii Dziecięcej IP – Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, gdzie pracowała w latach 2008-2010.

Dodatkowe kwalifikacje

Brała udział w międzynarodowych, corocznych kongresach Europejskiego Towarzystwa Urologów Dziecięcych (ESPU) (Congress of the European Society for Paediatric Urology), a także licznych krajowych kongresach i konferencjach Polskiego Towarzystwa Urologii Dziecięcej, m.in.:

  • w 1st World Congress of Pediatric Urology, San Francisco,
  • 2012 III International Workshop on hypospadias, Istambuł Turcja,
  • 2013 Live Surgery Workshop and Webinar for Hypospadias Repair , Children’s Medical Center, Dallas USA,
  • 2014 Live Surgery Workshop and Webinar for Hypospadias Repair , Children’s Medical Center, Dallas USA.

Publikacje

Jest autorką wielu publikacji naukowych w czasopismach krajowych i zagranicznych.

Członkostwo w organizacjach

Jest członkiem European Society for Paediatric Urology Polskiego Towarzystwa Urologii Dziecięcej oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych.

Fundacja "Pomóż Im"

Fundacja od kilkunastu lat prowadzi domowe hospicjum dla dzieci. Dojeżdża do domów podopiecznych na terenie całego województwa podlaskiego.  Zapewnia dzieciom i ich rodzinom wparcie lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, psychologów i asystenta rodziny. Są oni do dyspozycji rodzin 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Zobacz więcej
© 2020 FCMed