Poradnia Onkologii i Hematologii Dziecięcej

Choroby krwi i nowotwory mogą występować również u dzieci. Najlepszym sposobem postępowania jest ich wczesne wykrywanie i leczenie. Objawy, które powinny skłonić rodziców do wizyty u lekarza hematologa i onkologa dziecięcego to: bladość, osłabienie, mniejsza aktywność, bóle głowy, bóle kostno-stawowe, powiększenie węzłów chłonnych, powiększenie wątroby, śledziony, zgrubienia, asymetrie, guzki, nawracające infekcje i wszelkie przewlekające się stany chorobowe, nie reagujące na stosowane leczenie. Również krwawienia z nosa, dziąseł, wybroczyny, siniaki i przedłużające się krwawienia po urazach wymagają szybkiej diagnostyki w kierunku wykrycia zaburzeń krzepnięcia, małopłytkowości i wykluczenia nowotworu krwi.

Zakres usług

 • Diagnostyka:
  • w kierunku niedokrwistości, skaz krwotocznych i innych chorób krwi
  • powiększonych węzłów chłonnych
  • znamion i innych zmian skórnych
  • objawów i zmian nowotworowych
 • Kontynuacja leczenia dzieci hospitalizowanych na oddziale onkologii i hematologii
 • Kontynuacja opieki nad dziećmi i młodzieżą wyleczonymi z choroby nowotworowej
 • Kierowanie pacjentów na konsultacje i leczenie do innych poradni i ośrodków specjalistycznych
prof

prof. dr hab Katarzyna Muszyńska-Rosłan

Hematolog dziecięcy, Onkolog dziecięcy, Pediatra

Ukończyła Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Posiada specjalizacje w zakresie: pediatrii, chemioterapii nowotworów oraz hematologii i onkologii dziecięcej.

Zobacz więcej

Onkologia i Hematologia dziecięca

Cena

Konsultacja specjalistyczna profesorska 240 PLN

E-konsultacja 150 PLN

Fundacja "Pomóż Im"

Fundacja od kilkunastu lat prowadzi domowe hospicjum dla dzieci. Dojeżdża do domów podopiecznych na terenie całego województwa podlaskiego.  Zapewnia dzieciom i ich rodzinom wparcie lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, psychologów i asystenta rodziny. Są oni do dyspozycji rodzin 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Zobacz więcej
© 2020 FCMed