Domowe hospicjum dla dzieci Fundacji POMÓŻ IM, z siedzibą w  Sochoniach poszukuje do pracy fizjoterapeuty realizującego rehabilitację pacjentów w ich domach.

Zobacz więcej

Gastroskopia

Efektywność wykonywanych badań diagnostycznych zależy zarówno od sposobu ich wykonania, ale też od odpowiedniego przygotowania się pacjenta. Po skierowaniu na badania należy skonsultować z rejestratorką lub pielęgniarką sposób postępowania przed badaniem.

Gastroskopia

Gastroskopia jest badaniem pozwalającym na obejrzenie i ocenę śluzówki przełyku, żołądka i dwunastnicy. Wykonuje się je przy pomocy giętkiego gastroskopu o grubości około 1-1,5 cm wprowadzanego przez usta (po wcześniejszym znieczuleniu gardła środkiem znieczulającym w aerozolu) – do żołądka a następnie do dwunastnicy. Badanie to pozwala wykryć stany zapalne, owrzodzenia, zmiany nowotworowe. Podczas badania można pobrać wycinki do badań histopatologicznych, wykonać test ureazowy na obecność Helicobacter pylori. Można również wykonać zabiegi terapeutyczne min. : usunąć polipy, ciało obce czy też zahamować krwawienie z górnego odcinka przewodu pokarmowego.

Gastroskopię wykonuje i ocenia doświadczony lekarz przy asyście pielęgniarki.

Badanie gastroskopowe powinno być wykonane u wszystkich osób po 45 roku życia, którzy zgłaszają dolegliwości gastryczne. Zalecane jest również u wszystkich, niezależnie od wieku gdy występują objawy alarmujące takie jak: utrata masy ciała, niedokrwistość, zaburzenia połykania, podejrzenie krwawienia z przewodu pokarmowego, uporczywe dolegliwości bólowe. U pacjentów w grupie ryzyka rozwoju nowotworu jako badanie przesiewowe.


Do badania należy być na czczo – nie powinno się przez cały dzień jeść i przez 4 godziny pić. Protezy zębowe powinny być wyjęte przed badaniem.


 

Przebieg badania

Pacjent leży na lewym boku. Po otwarciu ust i założeniu plastikowego ochraniacza pacjent otrzymuje polecenie wysunięcia języka, a lekarz wkłada końcówkę gastroskopu do ust i prosi o przełykanie. Pod kontrolą widocznego obrazu endoskopowego endoskop przesuwany jest przez przełyk do żołądka i dwunastnicy.

dr Krzysztof Kurek

dr hab. n. med. Krzysztof Kurek

Gastroenterolog, Specjalista Chorób Wewnętrznych

Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Ukończył Podyplomowe studia w dziedzinie: „Promocja Zdrowia i Edukacja Zdrowotna”, „Epidemiologia”, „Prawo, Organizacja i Zarządzanie w Ochronie Zdrowia”. Specjalizacje: choroby wewnętrzne i gastroenterologia.

Zobacz więcej

dr n. med. Justyna Wasielica – Berger

Gastroenterolog, Specjalista Chorób Wewnętrznych

Jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Nauczyciel akademicki wydziału lekarskiego w Klinice Gastroenterologii i Chorób Wewnętrznych USK w Białymstoku

Zobacz więcej

lek. Marta Minkiewicz

Gastroenterolog, Specjalista Chorób Wewnętrznych

Zobacz więcej

lek. Marzena Motkowska

Gastroenterolog, Specjalista Chorób Wewnętrznych

Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Białymstoku. W 2007 roku uzyskała specjalizację z chorób wewnętrznych, a w 2011 roku z gastroenterologii.

Zobacz więcej

Gastroenterologia dorosłych

Cena

Konsultacja specjalistyczna 200-220 PLN

E-konsultacja 150 PLN

Gastroskopia 290 PLN

Test ureazowy (Helicobacter pylori) 70 PLN

Kolonoskopia 420 PLN

Sigmoidoskopia 320 PLN

Wycinki histopatologiczne - 1 wycinek 120 PLN

Polipektomia (usuwanie polipów pętlą diatermiczną), w tym badanie histopatologiczne -1 polip 220 PLN

Polipektomia (usuwanie polipów pętlą diatermiczną), w tym badanie histopatologiczne - każdy kolejny polip 170 PLN

Znieczulenie krótkie do kolonoskopii lub gastroskopii 220 PLN

Znieczulenie krótkie do kolonoskopii i gastroskopii 320 PLN

Znieczulenie do kolonoskopii lub gastroskopii przez anestezjologa 440 PLN

Znieczulenie do kolonoskopii i gastroskopii przez anestezjologa 490 PLN

Fundacja "Pomóż Im"

Fundacja od kilkunastu lat prowadzi domowe hospicjum dla dzieci. Dojeżdża do domów podopiecznych na terenie całego województwa podlaskiego.  Zapewnia dzieciom i ich rodzinom wparcie lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, psychologów i asystenta rodziny. Są oni do dyspozycji rodzin 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Zobacz więcej
© 2020 FCMed