FCMed podejmie współpracę z lekarzami specjalistami w zakresie: kardiologii, ginekologii, dermatologii

Zobacz więcej

Dzieci

Nasza poradnia rehabilitacji zapewnia dzieciom (od 0 do 18 r. ż. i wcześniakom) nowoczesne formy terapii oraz współpracę terapeutów oferujących kompleksowe leczenie dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Rehabilitacja dzieci

Zakres usług:

 • terapia dzieci do 1 roku życia (asymetria, wzmożone / obniżone napięci mięśni i inne),
 • rehabilitacja w przebiegu chorób genetycznych i metabolicznych (np. MPD),
 • rehabilitacja neurologiczna,
 • rehabilitacja wad postawy,
 • usprawnianie po zabiegach ortopedycznych i urazach,
 • uroterapia.

Oprócz zajęć indywidualnych wykorzystujemy również specjalistyczne sprzęty takie jak: SKOL-AS i Platformę Gamma, a w przypadku wskazań również Kinesology taping. Rehabilitacja dzieci prowadzona jest w komfortowych warunkach i przyjaznej atmosferze, co daje najmłodszym poczucie bezpieczeństwa, a praca z terapeutą staje się formą zabawy. Podczas rehabilitacji niemowląt fizjoterapeuci uczą rodziców prawidłowych technik karmienia, noszenia i pielęgnacji, ale również udzielają instruktażu do wykonywania ćwiczeń w domu.

Zajmujemy się dziećmi z:

 • zaburzeniami napięcia mięśniowego,
 • asymetrią ułożeniową,
 • opóźnieniem w rozwoju motorycznym,
 • chorobami neurologicznymi, metabolicznymi, np. MPD, zespół Downa,
 • nieharmonijnym rozwojem,
 • wcześniactwem,
 • rozejściem mięśni brzucha, przepukliną pępkową,
 • wadami postawy i stóp,
 • schorzeniami układu oddechowego,
 • powikłaniami po zabiegach operacyjnych czy wypadkach, np. terapia blizn,
 • schorzeniami układu moczowo-płciowego: nietrzymanie moczu, moczenie nocne, itp.

Wkładka IGLI

Jest wkładką sensomotoryczną i dynamiczną dobieraną indywidualnie do Pacjenta i jego stopy. Wykonana jest na bazie włókna węglowego, które jest bardzo wytrzymałym i elastycznym materiałem. Działanie sensomotoryczne uzyskujemy dzięki zastosowaniu specjalnych trzpieni, które stymulują stopę wpływając na zmianę jej ułożenia. W trakcie wizyt kontrolnych istnieje możliwość zmiany położenia trzpieni. Dzięki temu w sytuacji gdy stopa ulega korekcji i tym samym wymaga mniejszego wsparcia, Pacjent nie musi ponosić kolejnych kosztów związanych z wykonaniem nowej pary wkładek.

Celem zastosowania wkładek IGLI jest:

 • odciążenie stóp,
 • poprawa stabilizacji,
 • uzyskanie korekcji.

Wkładka sensomotoryczna IGLI stanowi idealne wsparcie stóp dziecka w procesie fizjoterapii. Dzięki uzyskaniu prawidłowego ustawienia stóp, wpływamy na poprawę całej postawy. Z wkładek IGLI mogą korzystać dzieci, dorośli oraz sportowcy. Wkładki dobieramy indywidualnie na podstawie badania fizjoterapeutycznego oraz badania komputerowego stóp.

Na wizytę:

 • ubierz się wygodnie: koszulka z krótkim rękawem/na ramiączkach, krótkie spodenki nie zasłaniające kolan, ewentualnie bądź gotowy na to by stanąć do badania w bieliźnie,
 • zabierz pełną dokumentację medyczną jeśli taką posiadasz.

Osoba zaopatrzona w wkładki IGLI wymaga wizyt kontrolnych w celu obserwacji postępów procesu korekcyjnego. Pierwsza kontrola odbywa się po 3 tygodniach od otrzymania wkładek, kolejne po 3 i 6 miesiącach. Podczas wizyt kontrolnych Pacjent ma ponownie wykonywane badanie fizjoterapeutyczne i komputerowe stóp. Jeśli wkładka tego wymaga modyfikuje się ją by zapewnić jak najlepsze warunki korekcji.

mgr Magdalena Matysiak

Fizjoterapeutka

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego imienia Karola Marcinkowskiego w Poznaniu na kierunku Fizjoterapia, gdzie ukończyła studia I i II stopnia. Jest też absolwentką Szkoły Policealnej nr 1 Ochrony Zdrowia w Białymstoku na kierunku technik masażysta. Aktualnie studiuje Integracja Sensoryczna w Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie. Zajmuje się diagnostyką i terapią dzieci i niemowląt z zaburzeniami rozwoju oraz diagnostyką i terapią dzieci z wadami postawy.

Zobacz więcej

mgr Agnieszka Tomkiewicz

Fizjoterapeutka

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Wyższej Szkoły Kosmetologii i Ochrony Zdrowia w Białymstoku na kierunku Fizjoterapia – ukończyła studia I i II stopnia. Ukończyła również Szkołę Policealną Nr 1 Ochrony Zdrowia w Białymstoku na kierunku Technik fizjoterapii. Zajmuje się rehabilitacją dzieci z wadami postawy, stóp i skoliozami, pacjentów ortopedycznych (fizjoterapia: przedoperacyjna, pooperacyjna, pourazowa), sportowców oraz pacjentów z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa i stawów.

Zobacz więcej

mgr Paula Duchnowska

Fizjoterapeutka

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku na kierunku Fizjoterapia, gdzie ukończyła studia I i II stopnia. Jest również absolwentką Szkoły Policealnej nr 1 Ochrony Zdrowia w Białymstoku na kierunku Technik masażysta. Zajmuje się rehabilitacją dzieci ze schorzeniami układu moczowego (uroterapia), kobiet w ciąży, w połogu, z problemami uroginekologicznymi, niemowląt z zaburzeniami rozwoju, dzieci z wadami stóp oraz pacjentów ortopedycznych (rehabilitacja przedoperacyjna, pooperacyjna, pourazowa).

Zobacz więcej

mgr Karolina Sokół

Fizjoterapeutka

Absolwentka Akademii Nauk Stosowanych w Łomży na kierunku fizjoterapia, a wcześniej Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stanisława Staszica w Białymstoku na kierunku technik masażysta. Zajmuję się fizjoterapią pacjentów ze znacznymi niepełnosprawnościami (w tym w opiece paliatywnej), z chorobami neurologicznymi i schorzeniami ortopedycznymi.

Zobacz więcej

Rehabilitacja

Cena

Pierwsza wizyta 140 PLN

Kolejna wizyta 130 PLN

E-konsultacja 110 PLN

Badanie stóp i postawy ciała - Videografia, Podoscan 2D, Podobarograf (1 raz -120 minut) 200 PLN

Badanie stóp - Podoscan 2D lub Podobarograf 150 PLN

Wkładki korekcyjne - badanie + dobór wkładki 500 PLN

Wkładki korekcyjne kontrola 200 PLN

Badanie + 1 kpl dodatkowych wkładek korekcyjnych 360 PLN

Uroterapia dzieci

Cena

Pierwsza wizyta 180 PLN

Kolejna wizyta 130 PLN

Biofeedback - pierwsza wizyta 120 PLN

Biofeedback - kolejne wizyty 90 PLN

Kinesiology Taping

Cena

w zależności od wielkości oklejenia 70 PLN

Fundacja "Pomóż Im"

Fundacja od kilkunastu lat prowadzi domowe hospicjum dla dzieci. Dojeżdża do domów podopiecznych na terenie całego województwa podlaskiego.  Zapewnia dzieciom i ich rodzinom wparcie lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, psychologów i asystenta rodziny. Są oni do dyspozycji rodzin 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Zobacz więcej
© 2020 FCMed