FCMed podejmie współpracę z lekarzem GASTROENTEROLOGIEM – ENDOSKOPISTĄ

Zobacz więcej

Dzieci

Nasza poradnia rehabilitacji zapewnia dzieciom (od 0 do 18 r. ż. i wcześniakom) nowoczesne formy terapii oraz współpracę terapeutów oferujących kompleksowe leczenie dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Rehabilitacja dzieci

Zakres usług:

 • terapia dzieci do 1 roku życia (asymetria, wzmożone / obniżone napięci mięśni i inne),
 • rehabilitacja w przebiegu chorób genetycznych i metabolicznych (np. MPD),
 • rehabilitacja neurologiczna,
 • rehabilitacja wad postawy,
 • usprawnianie po zabiegach ortopedycznych i urazach,
 • uroterapia.

Oprócz zajęć indywidualnych wykorzystujemy również specjalistyczne sprzęty takie jak: SKOL-AS i Platformę Gamma, a w przypadku wskazań również Kinesology taping. Rehabilitacja dzieci prowadzona jest w komfortowych warunkach i przyjaznej atmosferze, co daje najmłodszym poczucie bezpieczeństwa, a praca z terapeutą staje się formą zabawy. Podczas rehabilitacji niemowląt fizjoterapeuci uczą rodziców prawidłowych technik karmienia, noszenia i pielęgnacji, ale również udzielają instruktażu do wykonywania ćwiczeń w domu.

Zajmujemy się dziećmi z:

 • zaburzeniami napięcia mięśniowego,
 • asymetrią ułożeniową,
 • opóźnieniem w rozwoju motorycznym,
 • chorobami neurologicznymi, metabolicznymi, np. MPD, zespół Downa,
 • nieharmonijnym rozwojem,
 • wcześniactwem,
 • rozejściem mięśni brzucha, przepukliną pępkową,
 • wadami postawy i stóp,
 • schorzeniami układu oddechowego,
 • powikłaniami po zabiegach operacyjnych czy wypadkach, np. terapia blizn,
 • schorzeniami układu moczowo-płciowego: nietrzymanie moczu, moczenie nocne, itp.

Wkładka IGLI

Jest wkładką sensomotoryczną i dynamiczną dobieraną indywidualnie do Pacjenta i jego stopy. Wykonana jest na bazie włókna węglowego, które jest bardzo wytrzymałym i elastycznym materiałem. Działanie sensomotoryczne uzyskujemy dzięki zastosowaniu specjalnych trzpieni, które stymulują stopę wpływając na zmianę jej ułożenia. W trakcie wizyt kontrolnych istnieje możliwość zmiany położenia trzpieni. Dzięki temu w sytuacji gdy stopa ulega korekcji i tym samym wymaga mniejszego wsparcia, Pacjent nie musi ponosić kolejnych kosztów związanych z wykonaniem nowej pary wkładek.

Celem zastosowania wkładek IGLI jest:

 • odciążenie stóp,
 • poprawa stabilizacji,
 • uzyskanie korekcji.

Wkładka sensomotoryczna IGLI stanowi idealne wsparcie stóp dziecka w procesie fizjoterapii. Dzięki uzyskaniu prawidłowego ustawienia stóp, wpływamy na poprawę całej postawy. Z wkładek IGLI mogą korzystać dzieci, dorośli oraz sportowcy. Wkładki dobieramy indywidualnie na podstawie badania fizjoterapeutycznego oraz badania komputerowego stóp.

Na wizytę:

 • ubierz się wygodnie: koszulka z krótkim rękawem/na ramiączkach, krótkie spodenki nie zasłaniające kolan, ewentualnie bądź gotowy na to by stanąć do badania w bieliźnie,
 • zabierz pełną dokumentację medyczną jeśli taką posiadasz.

Osoba zaopatrzona w wkładki IGLI wymaga wizyt kontrolnych w celu obserwacji postępów procesu korekcyjnego. Pierwsza kontrola odbywa się po 3 tygodniach od otrzymania wkładek, kolejne po 3 i 6 miesiącach. Podczas wizyt kontrolnych Pacjent ma ponownie wykonywane badanie fizjoterapeutyczne i komputerowe stóp. Jeśli wkładka tego wymaga modyfikuje się ją by zapewnić jak najlepsze warunki korekcji.

mgr Magdalena Matysiak

Fizjoterapeutka

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego imienia Karola Marcinkowskiego w Poznaniu na kierunku Fizjoterapia, gdzie ukończyła studia I i II stopnia. Jest też absolwentką Szkoły Policealnej nr 1 Ochrony Zdrowia w Białymstoku na kierunku technik masażysta. Aktualnie studiuje Integracja Sensoryczna w Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie. Zajmuje się diagnostyką i terapią dzieci i niemowląt z zaburzeniami rozwoju oraz diagnostyką i terapią dzieci z wadami postawy.

Zobacz więcej

mgr Agnieszka Tomkiewicz

Fizjoterapeutka

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Wyższej Szkoły Kosmetologii i Ochrony Zdrowia w Białymstoku na kierunku Fizjoterapia – ukończyła studia I i II stopnia. Ukończyła również Szkołę Policealną Nr 1 Ochrony Zdrowia w Białymstoku na kierunku Technik fizjoterapii. Zajmuje się rehabilitacją dzieci z wadami postawy, stóp i skoliozami, pacjentów ortopedycznych (fizjoterapia: przedoperacyjna, pooperacyjna, pourazowa), sportowców oraz pacjentów z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa i stawów.

Zobacz więcej

mgr Paula Duchnowska

Fizjoterapeutka

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku na kierunku Fizjoterapia, gdzie ukończyła studia I i II stopnia. Jest również absolwentką Szkoły Policealnej nr 1 Ochrony Zdrowia w Białymstoku na kierunku Technik masażysta. Zajmuje się rehabilitacją dzieci ze schorzeniami układu moczowego (uroterapia), kobiet w ciąży, w połogu, z problemami uroginekologicznymi, niemowląt z zaburzeniami rozwoju, dzieci z wadami stóp oraz pacjentów ortopedycznych (rehabilitacja przedoperacyjna, pooperacyjna, pourazowa).

Zobacz więcej

mgr Karolina Sokół

Fizjoterapeutka

Absolwentka Akademii Nauk Stosowanych w Łomży na kierunku fizjoterapia, a wcześniej Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stanisława Staszica w Białymstoku na kierunku technik masażysta. Zajmuję się fizjoterapią pacjentów ze znacznymi niepełnosprawnościami (w tym w opiece paliatywnej), z chorobami neurologicznymi i schorzeniami ortopedycznymi.

Zobacz więcej

Rehabilitacja

Cena

Pierwsza wizyta 170 PLN

Kolejna wizyta 150 PLN

E-konsultacja 120 PLN

Badanie stóp i postawy ciała - Videografia, Podoscan 2D, Podobarograf (1 raz -120 minut) 220 PLN

Badanie stóp - Podoscan 2D lub Podobarograf 170 PLN

Sprzedaż wkładek ortopedycznych 410 PLN

Dobór wkładek 220 PLN

Wkładki korekcyjne kontrola 220 PLN

Uroterapia dzieci

Cena

Pierwsza wizyta 200 PLN

Kolejna wizyta 150 PLN

Biofeedback - pierwsza wizyta 140 PLN

Biofeedback - kolejne wizyty 100 PLN

Kinesiology Taping

Cena

w zależności od wielkości oklejenia 80 PLN

Fundacja "Pomóż Im"

Fundacja od kilkunastu lat prowadzi domowe hospicjum dla dzieci. Dojeżdża do domów podopiecznych na terenie całego województwa podlaskiego.  Zapewnia dzieciom i ich rodzinom wparcie lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, psychologów i asystenta rodziny. Są oni do dyspozycji rodzin 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Zobacz więcej
© 2020 FCMed