dr n. med. Małgorzata Wojtkowska

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Specjalista radiodiagnostyki.

Doświadczenie zawodowe

Jest starszym asystentem w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. W 2007 roku obroniła rozprawę doktorską nt. Niealkoholowej Choroby Stłuszczeniowej Wątroby (NAFLD).  Prowadzi zajęcia ze studentami Uniwersytetu Medycznego oraz Wyższej Szkoły Medycznej w Białymstoku.  Od ponad 20 lat zajmuje się diagnozowaniem chorób wieku dziecięcego i osób dorosłych. Wykonuje badania USG jamy brzusznej, głowy przez otwarte ciemię, szyi w tym węzłów chłonnych, ślinianek i tarczycy, narządu rodnego przez powłoki brzuszne, gruczołu krokowego przez powłoki brzuszne, zmian położonych powierzchownie, narządu ruchu.

Dodatkowe kwalifikacje

Bierze udział w konferencjach i szkoleniach w zakresie radiologii konwencjonalnej (rtg), tomografii komputerowej (TK), rezonansu magnetycznego (MR) oraz ultrasonografii (USG).

Inne

Hobby – polska porcelana i biżuteria lat 60-70- tych.

Fundacja "Pomóż Im"

Fundacja od kilkunastu lat prowadzi domowe hospicjum dla dzieci. Dojeżdża do domów podopiecznych na terenie całego województwa podlaskiego.  Zapewnia dzieciom i ich rodzinom wparcie lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, psychologów i asystenta rodziny. Są oni do dyspozycji rodzin 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Zobacz więcej
© 2020 FCMed