mgr Ewa Uszyńska

Ukończyła Wyższą Szkołę Medyczną w Białymstoku, gdzie uzyskała tytuł licencjata, a następnie magistra pielęgniarstwa. Pielęgniarka specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa internistycznego.

Doświadczenie zawodowe

Jest pielęgniarką endoskopową w Klinice Gastroenterologii i Chorób Wewnętrznych w Pracowni Endoskopii Diagnostycznej i Zabiegowej Uniwersytetu Medycznego  Białymstoku. Ma doświadczenie w leczeniu pacjentów z cukrzycą przy pomocy pomp insulinowych i stałym   monitorowaniu glikemii – jest trenerem pompowym w  Medtronic Poland Sp. z o.o.

Dodatkowe kwalifikacje

Ukończyła kursy specjalistyczne:

  • Edukator w cukrzycy dla pielęgniarek i położnych
  • Wywiad i badanie fizykalne dla pielęgniarek i położnych
  • Resuscytacja krążeniowo-oddechowa dla pielęgniarek i położnych
  • Wykonywanie i interpretacja zapisu elektrokardiograficznego dla pielęgniarek i położnych.

Ukończyła kurs kwalifikacyjny z zakresu pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki.

Uczestniczyła w ogólnopolskim szkoleniu zespołów terapeutycznych biorących udział w Programie WOŚP Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą.

Fundacja "Pomóż Im"

Fundacja od kilkunastu lat prowadzi domowe hospicjum dla dzieci. Dojeżdża do domów podopiecznych na terenie całego województwa podlaskiego.  Zapewnia dzieciom i ich rodzinom wparcie lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, psychologów i asystenta rodziny. Są oni do dyspozycji rodzin 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Zobacz więcej
© 2020 FCMed